A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Студениківський інклюзивно-ресурсний центр
Київська область, Переяслав-Хмельницький район, с. Студеники

Інформація для батьків

БАТЬКИ  –  ГОЛОВНІ ПАРТНЕРИ У РЕАЛІЗАЦІЇ ЗАВДАНЬ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНОГО ЦЕНТРУ

Якісна освіта та соціалізація дитини з особливими освітніми потребами, в першу чергу  залежить  від  готовності її батьків (чи законних представників)

включити дитину в освітній процес, бути поруч у важливі та важкі моменти,

направляти дитину у вірне русло, заохочувати її до навчання і здобуття найважливіших соціальних навичок.

Процес адаптації дитини з особливими потребами в освітньому просторі дуже важкий і довгий. Результативність і якість цього процесу залежить не тільки від держави та вчителів, але й від готовності батьків, родичів, друзів та оточення дитини стати повноцінними партнерами у тандемі  дитина - освітній заклад- сім’я.  

На сучасному етапі розвитку освіти в Україні набуває актуальності новий підхід як до спеціальної так і загальної освіти, обумовлений зміною у ставленні до дітей з особливими освітніми потребами. З метою реалізації прав дитини на гідне виховання та навчання, незалежно від її психофізіологічних особливостей, в нашій державі розпочато реорганізацію всієї системи освіти в інклюзивну, тобто доступну для всіх дітей. Одним з найважливіших сучасних завдань педагогів, які працюють в інклюзивно-ресурсних центрах, є організація взаємодії з батьками дітей, продуктивної співпраці, взаємної підтримки і розподіл відповідальності в процесі отримання їхніми дітьми  психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг в інклюзивно-ресурсному центрі. Продуктивна взаємодія з батьками можлива за умови, що вони добре обізнані з метою та основними завданнями діяльності інклюзивно-ресурсного центру, алгоритмом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, умовами надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг їхнім дітям безпосередньо в інклюзивно-ресурсному центрі.

З метою проведення просвітницької та інформаційної роботи з вище- зазначених питань серед батьків дітей, які навчаються в закладах загальної середньої освіти Студениківської сільської ради директором Студениківського інклюзивно-ресурсного центру Іриною Бідюк  на загальних зборах батьків у Студениківському опорному закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів ( 22 січня), Переяславському НВО «ЗЗСО І-ІІ ст. - ЗДО» ( 24 січня) було презентовано Студениківський ІРЦ. У Соснівському НВО «ЗЗСО І-ІІІ ст. – ЗДО» 25 січня на загальних батьківських зборах було показано презентацію про  основні питання діяльності Студениківського ІРЦ. Батьки дітей, які навчаються в Студениківському опорному закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ст. змогли самі оцінити можливості Студениківського ІРЦ, побачити на власні очі його обладнання. Батьки дітей інших закладів загальної середньої освіти Студениківської ОТГ ознайомилися з обладнанням ІРЦ, переглянувши  презентацію про Студениківський ІРЦ.  Директором Студениківського ІРЦ Іриною Бідюк на  цих заходах  також були проведені групові та індивідуальні консультації  батьків, надано  рекомендації з психолого-педагогічних питань. Такі зустрічі з батьками дітей закладів освіти Студениківської сільської ради є дуже важливими.

 Ми, працівники Студениківського інклюзивно-ресурсного центру, усвідомлюємо, що батьки – це наші головні партнери в процесі реалізації психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг, а зрештою – соціалізації дитини, вони мають повне право бути включеними в процес ухвалення важливих рішень стосовно розвитку та адаптації їх дитини. Батьки є першими та основними вихователями дітей. При відсутності співпраці з ними процес включення дитини в життя громади, шкільну спільноту та навчання стає неможливим. Успіх адаптації дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивне освітнє середовище залежить також від готовності батьків до співпраці з педагогами та реального сприйняття можливостей і потреб своєї дитин.

Саме тому просвітницька та інформаційна робота з батьками у Студениківському інклюзивно-ресурсному центрі є пріоритетною.                            

Ірина Бідюк
директор Студениківського інклюзивно-ресурсного центру


 

Дата: від до Скинути

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора