A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Студениківський інклюзивно-ресурсний центр
Київська область, Переяслав-Хмельницький район, с. Студеники

Результативність командного підходу

Дата: 27.12.2024 20:25
Кількість переглядів: 80

Фото без опису

Однією з умов успішного інклюзивного навчання є командний підхід, якій забезпечують члени команди психолого-педагогічного супроводу (далі – КППС) дитини з особливими освітніми потребами. Команда-це група людей у яких є спільна мета, які співпрацюють, щоб досягти більше разом чим поодинці. Одна людина не може займатися питаннями когнітивного, моторного, соціального та комунікативного розвитку дитини. Це можливо зробити лише разом.

Результативність КППС залежить від скоординованості дій усіх її членів. В основі діяльності КППС є міждисциплінарний підхід, що передбачає взаємодію спеціалістів багатьох галузей, яка  дає змогу комплексно організувати процеси розвитку, виховання, навчання і соціалізації дитини.

Наскільки результативно працювали КППС в Студениківському ліцеї, Філії Соснівська гімназія Студениківського ліцею, Семенівській гімназії з'ясовувалося на засіданнях команд супроводу, які були проведені протягом останнього тижня грудня. Члени КППС проаналізували виконання Індивідуальної програми розвитку дитини з особливими освітніми потребами протягом І семестру навчання, озвучили виявленні труднощі у реалізації ІПР, оцінили ті зміни, які відбулися в розвитку дитини, провели аналіз результативності корекційно-розвиткових занять.

Участь в засіданнях  КППС  цих закладів освіти брала директор Студениківського інклюзивно-ресурсного центру Ірина БІДЮК. Зокрема, вона акцентувала увагу на операційному плані заходів з реалізації у 2024-2026 роках Національної стратегії розвитку інклюзивного навчання на період до 2029 року. Обговорювалися питання запровадження ефективної системи міжвідомчої взаємодії, системного забезпечення доступності закладів освіти, створення безпечного освітнього середовища, забезпечення якісної оцінки потреб дитини з особливими освітніми потребами у додаткових сервісах та послугах. Ірина БІДЮК наголосила на тому, що при плануванні та реалізації ІПР дитини  з особливими освітніми потребами необхідно забезпечити співпрацю між педагогами закладу освіти, родиною, громадськістю. Основну увагу необхідно звернути на те, щоб ця співпраця (а в кінцевому результаті успіх дитини  з особливими освітніми потребами) здійснювалася систематично і на регулярній основі, адже для досягнення найкращого результату соціалізації та навчання дитини надзвичайно важливо формувати позитивні стосунки між учасниками КППС. Але найважливіше, як зазначила директор Студениківського ІРЦ, є  успіхи дитини з ООП, її прогресивний розвиток, рівень досягнень та сформованості соціальних, комунікативних і адаптивних життєвих навичок. А для цього важлива реалізація не тільки академічної складової ІПР, але й корекційно-розвиткової.

За результатами оцінки рівня відповідності отриманих результатів індивідуальним очікуванням, які прогнозувалися в ІПР дитини з ООП, членами КППС були  ухваленні рішення щодо їх усунення,  уточнено вплив реалізації ІПР на розвиток дитини,  переглянуто і уточнено цілі та завдання ІПР.

Отже, подальща спільна робота всіх членів КППС та фахівців навчального закладу спрямовується на досягнення головної мети-підготовка дитини до самостійного життя. При цьому значну увагу сконцентровано на тому, щоб допомога і підтримка у процесі навчання не перевищувала необхідну, інакше дитина стане занадто залежною від цієї підтримки

Фото без опису   Фото без опису

Фото без опису  Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора