21 березня − Міжнародний день людини із синдромом Дауна
За статистикою, кожна 700 дитина народжується із синдромом Дауна. Це співвідношення однакове в різних країнах, кліматичних зонах, соціальних прошарках. Генетичний збій відбувається не залежно від способу життя батьків, їхнього здоров'я, віку, шкідливих звичок, харчування, освіти, кольору шкіри або національності.
В Україні щороку народжується понад 420 дітей із синдромом Дауна. На сьогодні в нашій країні проживає понад 15 000 осіб із синдромом Дауна.
По всьому світу до Міжнародного дня людини із синдромом Дауна проводяться різноманітні заходи: інформування в ЗМІ про можливості людей із синдромом Дауна з метою розвіювання міфів і стереотипів; уроки толерантності в закладах освіти; всесвітня акція «Lots of socks» (Шкарпетуйся!), суть якої полягає в тому, що люди, які виражають толерантність і підтримку людям із синдромом Дауна, 21 березня надягають яскраві, непарні шкарпетки, як символ додаткової хромосоми.
З метою підвищення рівня обізнаності та поінформованості про синдром Дауна здобувачів освіти Студениківського ліцею фахівцями Студениківського інклюзивно-ресурсного центру були проведені заходи з використанням інформаційних матеріалів, які підготували Всеукраїнська благодійна організація «Даун Синдром» та Херсонська обласна організація підтримки дітей з синдромом Дауна та їх сімей «Сонячні діти Херсонщини». У фоє Студениківського ліцею було презентовано виставку «Відомі люди із синдромом Дауна».
Учнів молодших класів фахівці інклюзивно-ресурсного центру ознайомили з поняттям «синдром Дауна», особливостями цих дітей, зачитавши казку «Усміхнене цуценя». Через ігрову діяльність, яка була запропонована учням, вони змогли краще зрозуміти з якими викликами оточуючого світу стикаються діти із синдромом Дауна.
Тож учні зробили висновок про те, що надзвичайно важливо підтримувати одне одного в складних ситуаціях.
У середніх класах ліцею фахівці Студениківського ІРЦ провели тематичний тренінг для підвищення обізнаності учнів із синдромом Дауна (фізичними, сенсорними, мовленнєвими особливостями), спростування міфів та стереотипів про осіб із цим синдромом, ознайомлення з успішними та відомими людьми із синдромом Дауна.
Тренінг надав можливість кожній дитині усвідомити, що особи із синдромом Дауна потребують підтримки щодо інтеграції їх в суспільство.
У кожному класі учні переглянули відеоролик «Світло в тобі» та долучилися до активностей, які запропонували автори відео.
Такі заходи дозволяють дітям через творчість зрозуміти ідею про те, що всі люди різні, але кожен має свою цінність і значення!
Отже, особи із синдромом Дауна можуть і повинні бути частиною суспільства, вони мають почуття, інтереси, мрії та можуть досягати успіху. І саме від нашої підтримки та прийняття залежить їхнє майбутнє!