A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Студениківський інклюзивно-ресурсний центр
Київська область, Переяслав-Хмельницький район, с. Студеники

Реалізація додаткових завдань Студениківського ІРЦ

Дата: 10.04.2024 13:51
Кількість переглядів: 192

Фото без опису

Всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як?" покликана надати всім українцям психологічну допомогу та навчити навичок самодопомоги. Її мета - довести, що звертатися по таку допомогу – не слабкість, не забаганка й не соромно, а відповідально. Поінформованість про ментальне здоров’я може бути однією з найактуальніших проблем, з якими ми зараз стикаємося.

З метою здійснення просвітницької діяльності щодо реалізації заходів з питань збереження ментального здоров'я  протягом березня-квітня були здійснені виїзні засідання фахівців Студениківського ІРЦ в освітні заклади Студениківської громади. У школах громади фахівцями Студениківського ІРЦ були проведені семінари –практикуми на тему «Роль Студениківського ІРЦ у реалізації програми щодо збереження ментального здоров'я «Стежка ментального здоров'я у Студениківській територіальній громаді».

Директор Студениківського інклюзивно-ресурсного центру Ірина БІДЮК презентувала  «Навчальний курс з основ самодопомоги та допомоги іншим», розроблений Ізраїльською коаліцією травми. Учасники заходу засвоїли навички саморегуляції, самопідтримки та підтримки осіб в кризових ситуаціях, а також «пройшли» стежкою ментального здоров'я, створеною у Студениківській громаді, яка окреслена у буклеті «Стежка ментального здоров'я у Студениківській територіальній громаді». Зокрема, Ірина БІДЮК  детально проаналізувала роль Студениківського ІРЦ щодо реалізації заходів з питань збереження ментального здоров’я, надання психолого-педагогічних послуг та соціально-педагогічної підтримки особам, які пережили психотравмуючі події.

Ризикована поведінка підлітків, що іноді межує із загрозою їхньому життю – ще одне питання, яке обговорювалося на заході. Учасникам  семінару   фахівець (консультант) Студениківського інклюзивно-ресурсного центру Наталія КОЗЕЛЕЦЬКА  повідомила, який  алгоритм  дій педагогічних працівників повинен бути у  разі виявлення ризикованої поведінки підлітків, як здійснювати перенаправлення особи в разі необхідності та до яких саме спеціалістів адресувати. Було надано рекомендації щодо проведення превентивних заходів в закладах освіти з метою попередження деструктивної   поведінки  дітей.

Отже, кожний педагогічний працівник повинен розумітися на питаннях збереження ментального здоров'я, і кожному треба знати, як подбати про себе та допомогти тим, хто потребує такої допомоги. Це вигідно кожному з нас, вигідно для закладів  та суспільства загалом.

Фото без опису  Фото без опису

Фото без опису   Фото без опису

Фото без опису  Фото без опису

 

Фото без опису    Фото без опису

Фото без опису      Фото без опису

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора