A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Студениківський інклюзивно-ресурсний центр
Київська область, Переяслав-Хмельницький район, с. Студеники

13 ЛИСТОПАДА – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СЛІПИХ

Дата: 13.11.2020 08:55
Кількість переглядів: 206

 

13 листопада 1745 року у Франції народився Валентин Гаюї - відомий педагог, що заснував у Парижі і Петербурзі декілька шкіл і підприємств для сліпих. За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я саме ця дата була обрана для заснування Міжнародного дня сліпих.

Валентин Гаюї вперше продемонстрував свій метод навчання сліпих, за допомогою придуманого ним шрифту. Це були великі рівні букви, видавлені рельєфом на щільному папері. Головна перевага нового шрифту - "унціала" - полягала у тому, що за допомогою цього шрифту можна було навчати сліпих дітей читанню і друкувати книги для сліпих.

Шрифт був пересувним, і це допомагало сліпим дітям робити набір потрібного тексту. Окрім цього Валентин Гаюї сконструював прилади для сліпих і матриці для виготовлення рельєфних наочних посібників,  географічних карт і глобусів.

Валентин Гаюї побудував при школі друкарню і надрукував у ній декілька книг рельєфно-лінійним шрифтом - "унціалом". Це були перші книги для сліпих. За книгами Валентина Гаюї незрячі навчалися аж до винаходу Луї Брайлем рельєфного-крапкового шрифту у 1829 році.

Сьогодні у світі — приблизно 124 мільйони сліпих людей. За оцінками Всесвітньої Організації охорони здоров'я  до 2020 року їх число може подвоїтися.

У багатьох країнах світу в Міжнародний день сліпих проводяться заходи, мета яких привернути увагу суспільства до людей, що втратили зір, і слабким зором, а також створити умови для всебічного участі цих людей у житті суспільства, розширення їх можливостей для отримання знань та інформації за допомогою інформаційно-комунікаційних засобів, підвищення їх зайнятості, в цілому поліпшення способу життя цих людей.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора